حمله نظامیان عراق به مردم یارسان یا کاکەیی

در برهه ای از تاریخ قرار داریم که جامعه جهانی دم از دموکراسی و برابری انسان با هر نوع پوشش، زبان، رنگ پوست و اعتقادات دینی و مذهبی می‌زند، اما به وضوح شاهد جریاناتی هستیم که خلاف آن را نشان می دهد، مخصوصاً برای جامعه یارسان (کاکه ای) کە هراز گاهی شاهد هتک حرمت به اعتقادات آنان از طرف دول اشغالگر، علی الخصوص جمهوری اشغالگر ایران هستیم، که در تازه ترین آنها در چند روز گذشته فایلی صوتی و تصویری از هتک حرمت به فردی یارسانی(کاکه ای) در کوردستان تحت اشغال عراق توسط گروهک تروریستی حشدالشعبی که دست نشانده جمهوری اسلامی ایران میباشد منتشر شده، در قسمتی از آن سیبیل و موی سر شخص یارسان را به شکلی زننده و توهین آمیز تراشیده اند.

در اظهارات وی اینگونه بیان می‌شود که، در محل کار با شخصی هوادار حشدالشعبی که مکررا به کوردها اهانت می کرده وارد مناقشه شده است و بعد از آن در مسیر رفتن به محل کار توسط اتومبیلی مسلح دستگیر و به یکی از مقرهای حشدالشعبی منتقل می شود. در محل مذکور از طرف اعضاء تروریست حشدالشعبی به شدت مورد مورد شکنجه و آزار جسمی و روحی قرار می‌گیرد و قسمتهایی از شارب(سبیل) و موی سرش را تراشیده و مورد تهدید قرار می‌دهند که اگر به محل کارش برگردد کشته خواهد شد.

واضح و روشن است که مو ذاتاً فاقد ارزش معنوی است، همانگونه که پارچه تشکیل دهنده پرچم کشورها بصورت ذاتی فاقد ارزش معنویست لیکن زمانی که با رنگ و نمادهای خاصی از یک ملت‌ آراسته می‌شود، بصورت اکتسابی دارای ارزش معنوی و سمبلیک شده و برای پیروان و باورمندانش در زمره ارزش‌های ملی و انسانی قرار می‌گیرد. مبرهن است پارچه پرچم شده اگر مورد تعرض و توهین قرار گیرد، مناسبات فی مابین ملت‌های متعارض و متخاصم را دچار مشکل نموده چه بسا به جنگ و دشمنی بزرگ تبدیل شود. از آنجا که سیبیل جامعه یارسان (کاکه ای) دارای ارزشی معنوی و باورمندانه بوده و گاها با این مهم می‌توان فرد یارسان را بازشناخت.
واضح و روشن است که هدف از این اقدام بدور از شرافت و کرامت انسانی توسط گروهک تروریستی حشدالشعبی، نه تنها توهین به جامعه یارسان بلکه کاشتن تخم تفرقه و دشمنی در بین ملت کورد و جامعه یارسان میباشد که در برابر اسلام شیعی سر تعظیم فرود نیاورده اند.
اتحاد استقلال طلبان کوردستان به عنوان تنها آدرس قوی برای استقلال کوردستان که جامعه یارسان خود از ارکان اصلی تشکیل این همپیمانی می باشند، قویاً این جریان ضد بشری را تقبیح و محکوم کرده و اعلام میدارد، به هیچ عنوان در برابر این هتک حرمت ساکت نخواهد نشست و از تمام احزاب سیاسی کوردستانی علی الخصوص دو حزب حاکم بر جنوب کوردستان تقاضا داریم قویاً در برابر این هتک حرمت واکنش نشان داده تا از این پس جمهوری اشغالگر ایران به راحتی این اجازه را به خود ندهد که به اعتقادات جامعه یارسان که بخش مهمی از ملت کوردستان را تشکیل می‌دهند، توهین و بی احترامی کند. چه بسا از این قبیل توهین و بی احترامی ها از سوی سیستم تروریست پرور و اشغالگر ایران و متحدانش در کوردستان و منطقه به بهانه‌های مختلف بارها برای جامعه اهل سنت نیز اتفاق افتاده است.
منوچهر پیرمرادی عضو رهبری اتحاد استقلال طلبان کوردستان

پاسخی بگذارید